
Läkarlänken
En kommunikationsbyrå inom hälsa
Svara på några enkla frågor – få biocheckar
Förutom att du får biocheckar varje gång du är med i en undersökning så är du med och påverkar hur kommunikationen till vården kommer att se ut. Självklart är du som deltagare helt anonym i förhållande till våra kunder. Vi ställer frågor om t.ex. sjukdomsområden, specifika sjukdomar och kommunikation för olika produkter. Det kan även handla om annonsers budskap och frågor gällande vilka digitala verktyg du använder i ditt arbete.
Bra att veta
- Alla läkare är välkomna, vår Läkarlänk består av specialister inom flera olika områden.
- Som deltagare är du helt anonym i förhållande till våra kunder.
- Vi ställer aldrig frågor om förskrivning av läkemedel eller liknande.
- Du förbinder dig inte på något sätt att svara på våra undersökningar och du kan välja att gå ur Läkarlänken när som helst.
- Undersökningarna tar inte mer än 3-5 minuter att besvara.
- Vi sparar endast din e-postadress och postadress. Efter varje undersökning kommer vi att be om din postadress för att kunna skicka dig presentkortet. Vi kommer inte att använda din e-postadress eller postadress i några andra syften än att skicka ut undersökningar respektive presentkort.
- Undersökningarna vi gör sker 2-3 gånger per år och det är endast i samband med dem som vi kommer att kontakta dig.
Är du läkare?
Bli en del av Läkarlänken,
få biocheckar.
Vill du veta mer? Såklart finns våra projektledare även tillgängliga via telefon och e-post. Hör av dig!

Berth Lindén

Sophia André Klingspor

Mammaledig